Tomson
tel: 730 806 438, e-mail: biurotomson@wp.pl
 

Oferujemy Państwu profesjonalną i kompleksową pomoc w zwalczaniu karaluchów i prusaków. Walkami z tymi insektami jest nie tylko ciężka, ale i pracochłonna, gdyż potrafią one unikać ludzi i uciekają od światła, a dodatkowo bywają odporne na trucizny. Ich eliminowanie polega przede wszystkim na ciągłym polepszaniu warunków higienicznych, a także na prawidłowym stosowaniu odpowiednich preparatów owadobójczych.

Właściwie przeprowadzona dezynsekcja nie jest zagrożeniem dla ludzi i nie stanowi przeszkody w codziennym użytkowaniu obiektu.

Głównymi powodami przemawiającymi za zwalczaniem karaluchów i prusaków są:

  • przenoszenie niebezpiecznych dla zdrowia chorób (czerwonki, gruźlicy, duru brzusznego, nieżytu żołądka i jelit, itp.),
  • wywoływanie reakcji alergicznych, zwłaszcza u astmatyków i osób z wrażliwą skórą,
  • zanieczyszczanie produktów żywnościowych,
  • łatwość rozmnażania i szybkość przemieszczania się.

Dezynsekcja, którą Państwu proponujemy jest wykonywana przez naszą firmę tanio i profesjonalnie, z zastosowaniem środków posiadających odpowiednie zezwolenia (certyfikaty Polskiego Związku Higieny oraz atesty Ministra Zdrowia). Obszar naszej działalności to całe miasto Warszawa, ze szczególnym uwzględnieniem takich dzielnic, jak Bemowo, Bielany, Wola oraz Żoliborz.

Karaluchy i prusaki – opis

Karaczan wschodni, popularnie nazywany karaluchem, lubi ciepło, ale jest w stanie rozmnażać się również w pomieszczeniach nieogrzewanych. To insekt o długości od 18 do 30 mm, ciemnobrązowy, prawie czarny. Posiada skrzydła i nogi, które są nieco ciemniejsze od reszty ciała.

Prusaki z kolei zakładają swoje siedliska w ciepłych oraz zacienionych i wilgotnych miejscach – im wyższa temperatura, tym szybciej insekty te są w stanie się rozwijać. Posiadają brudno-żółte ciało z lekko czerwonym ubarwieniem o długości od 10 do 13 mm, dobrze rozwinięte tylne skrzydła.

Metody walki z karaluchami i prusakami

Nasza firma stosuje wyłącznie sprawdzone metody walki z karaluchami i prusakami, które pozwalają skutecznie wytępić owady znajdujące się w Państwa domach, mieszkaniach, firmach, itp.

Zwalczanie karaluchów i prusaków można przeprowadzić przy pomocy różnych sposobów, takich jak:

  • żelowanie – polega na umieszczeniu w miejscach, w których pojawiają się insekty odpowiednich dawek żelu, będącego zatrutą przynętą, zawierającą w swoim składzie specjalne substancje wabiące. Owady wychodzą ze swoich kryjówek, pobierają środek i przekazują go pozostałym szkodnikom, co przyczynia się do wyginięcia całej populacji,
  • opryskiwanie – wiąże się z rozpyleniem odpowiedniego preparatu, którego drobne cząsteczki przyklejają się do ciała insektów. Ocierając się o inne karaluchy, trucizna jest roznoszona na całą populację,
  • zamgławianie ULV – polega na rozpyleniu środka przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wykorzystującego wydmuchiwanie powietrza pod dużym ciśnieniem do rozbijania cząsteczek preparatu. W ten sposób trucizna dostaje się do każdego, najmniejsze nawet zakamarka pomieszczenia.

Prowadzimy tanią dezynsekcję prusaków i karaluchów w Warszawie (na Bemowie, Bielanach, Woli, Żoliborzu) oraz w okolicznych miejscowościach. Dokładny cennik jest przygotowywany indywidualnie i zależy m.in. od efektów oczekiwanych przez klienta.