Tomson
tel: 730 806 438, e-mail: biurotomson@wp.pl

Główną formą działalności naszej firmy są kompleksowe usługi dezynsekcji, które świadczymy na obszarze całego miasta Warszawa, między innymi takich dzielnic, jak Bemowo, Bielany, Wola oraz Żoliborz. Przeprowadzenie tępienia owadów przez naszych specjalistów zawsze przynosi pożądany efekt i nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia ludzi oraz zwierząt domowych.

Dezynsekcja jest zabiegiem, który skutecznie rozwiązuje problem nadmiaru uciążliwych insektów w naszym otoczeniu, nie tylko wewnątrz obiektów, ale także na otwartych przestrzeniach. Eliminowanie owadów jest niezwykle istotne, bowiem większość z nich nie tylko zanieczyszcza żywność czy budzi wstręt, ale również przenosi wiele niebezpiecznych chorób, takich jak czerwonka, dur brzuszny oraz gruźlica. Dlatego zwalczanie prusaków, karaluchów, pluskiew czy mrówek najlepiej powierzyć w ręce profesjonalistów.

Jaki jest główny cel dezynsekcji?

Dezynsekcja to zabieg, który ma za zadanie przede wszystkim ochronę ludzi przed niebezpiecznymi chorobami przenoszonymi przez insekty. Chociaż większość z owadów jest pożyteczna dla ekosystemu, to jednak niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy w naszym otoczeniu jest ich za dużo. Tyczy się to nie tylko komarów czy much, ale także:

 • karaluchów i prusaków,
 • mrówek,
 • pluskiew domowych,
 • pcheł,
 • wesz,
 • rybików cukrowych, itp.

Warto podkreślić, że prawidłowo przeprowadzony zabieg dezynsekcji dotyczy nie tylko dorosłych owadów, ale także larw oraz składanych przez nie jaj. Dzięki temu jest w stanie przynieść oczekiwany rezultat i długotrwałe efekty zarówno pod względem sanitarnym, jak i gospodarczym.

Najpopularniejsze metody dezynsekcji

Dezynsekcję mającą na celu tępienie insektów można przeprowadzać poprzez zastosowanie następujących środków:

 • fizycznych (gorące powietrze, para wodna, suchy lód, promieniowanie UV),
 • mechanicznych (odkurzanie, oczyszczanie, wyłapywanie, wytrzepywanie),
 • chemicznych (różnego rodzaju środki o działaniu owadobójczym),
 • biologicznych (wykorzystywanie innych organizmów żywych do walki z owadami).

Przy zwalczaniu insektów, takich jak karaluchy, prusaki, mrówki oraz pluskwy domowe, nasza firma wykorzystuje wiele różnorodnych metod i technik, które są dobierane do konkretnych potrzeb klienta, w oparciu o indywidualnie przygotowany cennik.

Dezynsekcja metodą klasyczną (opryskową) polega na ciśnieniowej aplikacji ciekłych środków owadobójczych z zastosowaniem różnego rodzaju opryskiwaczy (ręcznych, spalinowych, plecakowych, polowych). Ten sposób tępienia szkodników jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod, która może być stosowana do zwalczania praktycznie każdego rodzaju owadów.

Dezynsekcja żelowa polega na stosowaniu zatrutych przynęt, które najlepsze efekty przynoszą zwłaszcza w przypadku eliminacji mrówek, prusaków oraz karaluchów. Wiąże się z punktową aplikacją preparatu owadobójczego o żelowej konsystencji, który umieszcza się w miejscach bytowania insektów. Ze względu na fakt rozkładania środka w konkretnych miejscach, metoda ta może być stosowana w obiektach szczególnego ryzyka (lokalach gastronomicznych, żłobkach, przedszkolach, szkołach, itp.).

Zwalczanie karaluchów, prusaków, mrówek i pluskiew może być przeprowadzane również metodą zamgławiania. W zależności od rodzaju sprzętu wykorzystywanego do aplikacji preparatów chemicznych, sposób ten jest stosowany do w przestronnych i wysokich pomieszczeniach, ale dobrze sprawdza się również do prac na otwartym terenie. Metoda zamgławiania polega na rozpylaniu w powietrzu specjalnej cieczy roboczej (insektycydu) w formie aerozolu. W zależności od maszyny, możliwe jest wytworzenie mgły zimnej bądź gorącej. Sposób ten cechuje się doskonałą penetracją środków w trudnodostępnych miejscach.

Profesjonalna dezynsekcja na terenie Warszawy i okolic

Nasza firma tanio świadczy profesjonalne usługi z zakresu dezynsekcji na terenie Warszawy (Bemowa, Bielan, Woli, Żoliborza) oraz okolicznych miejscowości w województwie mazowieckim. Przeprowadzamy zwalczanie prusaków, karaluchów, mrówek i pluskiew w:

 • mieszkaniach,
 • domach,
 • biurach,
 • magazynach,
 • lokalach usługowych,
 • pomieszczeniach produkcyjnych.

Stosowane przez nas środki są zawsze dobierane z najwyższą starannością. Posiadają odpowiednie atesty i są używane tak, by nie stanowiły zagrożenia zarówno dla ludzi, jak i domowych zwierząt. Nasz zespół specjalistów posiada wieloletnie doświadczenie, a także fachową wiedzę oraz kwalifikacje do bezpiecznego przeprowadzania zabiegów.

W celu zapoznania się z cennikiem usług dezynsekcji świadczonych przez naszą firmę, zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego.

Zwalczanie karaluchów i prusaków

Oferujemy profesjonalne zwalczanie karaluchów i prusaków sprawdzonymi środkami chemicznymi. Dezynsekcja, którą przeprowadzają nasi specjaliści, sprawia, że zarówno karaluchy, jak i prusaki zostają skutecznie wytępione. Usługi realizujemy w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, produkcyjnych oraz magazynowych. Więcej...

Zwalczanie pluskiew

Poza tępieniem karaluchów, przeprowadzamy kompleksowe zwalczanie pluskiew domowych. Stosowane przez nas metody gwarantują wysoką skuteczność i nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Wykonywana przez nas dezynsekcja gwarantuje, że niszczone są zarówno pluskwy w formie dorosłych osobników, jak i larwy i ich jaja. Więcej...

Zwalczanie mrówek

Przeprowadzamy profesjonalne zwalczanie mrówek w domach, mieszkaniach, biurach, magazynach oraz zakładach produkcyjnych. Stosujemy wyłącznie bezpieczne opryski, które pozwalają wytępić większość gatunków insektów. Realizowana przez naszą firmę dezynsekcja sprawia, że mrówki zostają wyeliminowane ze 10% skutecznością. Więcej...