Tomson
tel: 730 806 438, e-mail: biurotomson@wp.pl

Głównym profilem działalności naszej firmy jest profesjonalne zwalczanie prusaków, karaluchów oraz pluskiew. Eliminujemy insekty na terenie całego miasta Warszawa, dojeżdżając także do klientów w okolicznych miejscowościach.

Dezynsekcja jest przez nas przeprowadzana przy użyciu najnowocześniejszych technologii i sprawdzonych środków, posiadających niezbędne atesty i zezwolenia dopuszczające do użytku. Zwalczaniem prusaków, karaluchów i pluskiew zajmujemy się kompleksowo, wcześniej przeprowadzając dokładną analizę pomieszczenia pod względem stopnia zasiedlenia insektów.

Oferujemy profesjonalną dezynsekcję takich owadów, jak:

  • karaluchy,
  • prusaki,
  • pluskwy,
  • mrówki,
  • rybiki cukrowe.

Karaluchy, inaczej karaczany wschodnie, to owady synantropijne (żyjące w siedliskach człowieka), bytujące głównie w kuchniach, magazynach i wszędzie tam, gdzie jest przetwarzana żywność. Insekty te osiągają do 3 cm i posiadają ciało o ubarwieniu czerwonym lub czarno-brązowym. Samice karaluchów składają 14-16 jaj w kokonie, a ich rozwój w temperaturze pokojowej trwa ok. 279 dni. Owady są wszystkożerne i najczęściej gromadzą się w miejscach wilgotnych, a także w szczelinach i szparach. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia, co dodatkowo może utrudniać ich zwalczanie.

Prusaki, nazywane również żółtymi karaluchami, to insekty posiadające ciało o długości od 10 do 13 mm, pochodzące prawdopodobnie z Azji. Samice są nieco większe od samców. Na końcu wyraźnie segmentowanego, brudnożółtego odwłoka znajdują się pierwotne wyrostki. Prusaki posiadają gryzący aparat gębowy oraz odnóża zaopatrzone w przylgi i pazurki, które umożliwiają im poruszanie się po gładkich powierzchniach.

Pluskwy domowe to z kolei gatunek owadów należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. Żywią się głównie krwią zwierząt i ludzi. W krajach rozwiniętych insekty te zostały prawie wytępione, ale obecnie obserwuje się ich powrót. Pluskwy są niezwykle uciążliwe w domowych warunkach, głównie ze względu na wysoką nocną aktywność w łóżkach, dlatego dezynsekcja tych szkodników jest niezwykle istotna.